27 Mayıs 2008 Salı

Vapurda açıkhava keyfi

Dün gece hacıyatmaz gibiydi Zeyno. Bugün de mızmız başladı güne. Osman iş için Bostancı tarafına geçeceğini söyleyince biz de hemen takıldık peşine. Bahar yerini yaza bıraktı artık. Vapurda içeride oturmak o kadar bunaltıcıydı ki, dışarıya çıktık hep beraber. Böylece Zeyno vapurda ilk kez dışarıda seyahat etti. Bostancı'ya varınca Yakamoz'a gittik balık yemek için. Osman hamsi istedi, ben de Zeyno'yla paylaşabilmek için istavrit. İstavriti paylaşmasına paylaştık ama ben Zeyno'yla değil, o benimle. Evdekinin aynısı mama sandalyesine kurulan Zeyno, bir porsiyon istavritin etlerini götürüverdi. Bana da kızarmış derileri kaldı. Balığın yanında da havuç salatası ve şalgam suyuna batırılmış ekmek içleri.
Bağdat Caddesi'nde yürümeye başladığımızda, çoktan uykuya dalmıştı bile Zeyno. Osman işini hallettikten sonra, geriye doğru yürümeye başladık. Ve tabii vapur saatine kadar Kahve Dünyası'nda oturduk. Ben her ne kadar karşı çıktıysam da, Osman mozaik pastasına ortak etti Zeyno'yu. Tabii bisküvi kısımlarına.
Dönüşte yine vapurun dış salonundaydık. Sigarayla ilgili çıkan yeni yasaya göre vapurda sigara içmek tamamen yasaklandı. Dışarıda bile. Bence çok geç kalmış bir karar. Ama en azından sonunda uygulamaya konuldu. Ve görünüşe göre şimdilik yasayı ihlal eden yok.
Not: Foto dönüş yolculuğunda, vapurda çekildi

2 yorum:

ASYA dedi ki...

aaaa zeynonun dişleri nerde annesi:)))

Nurdan Gencturk dedi ki...

Merhaba Asya,
valla diş miş yok ortada. Kısmetse doğumgününe :))

nurdan