28 Ağustos 2008 Perşembe

Salatalık ve üzüm

İki favori yemeği var Zeynep'in: Tarhana çorbası ve kuskus makarna. Son günlerde salatalık ve üzüm eklendi bunlara. Salatalığı soyup eline veriyorum, kemire kemire yiyor. Üzümlerde ise ayrı bir stili var. Tabaktaki üzümler itinayla yere atılıyor önce, sonra tek tek ordan alınıp, ağza atılıyor. Üzümler bitince tabak ters çevrilip, davul gibi çalınıyor.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhabalar her geçen gün dahada tatlı oluyor Zeyno maşallah, benim kızımda Zeynodan bir ay küçük ve bizimde halen dişi yok.. Geçenlerde bende üzüm vermek istedim ama çevremdeki herkes tepki gösterdi boğazına kaçar diye, ama üzümü seviyor ve kendi yemek istiyor.Bu konuda bi sorun yaşadınızmı boğazına filan kaçtımı, küçük üzümmü veriyorsunuz çok merak ettim.. Zeynoyu öpüyorum..Sevgiler..
Özge

Nurdan Gencturk dedi ki...

Merhaba Özge,
Zeyno yaklaşık 1 aydır kendisi üzüm yiyor ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadık. İlk zamanlar üzümleri ikiye keserek veriyordum, şimdi bütün yiyor. Küçük tanelerin aksine mümkün olduğunca büyük taneleri veriyorum. Böylece ağzına koyar koymaz çiğnemeye başlıyor. Eğer kızın çiğnemeyi biliyorsa sorun olmaz bence. Ama üzüm yerken mutlaka yanında ve dikkatli olmalısın...
sevgiler,