29 Nisan 2008 Salı

Anne nasıl yalancı çıkarılır?

Birkaç gün üstüste Zeynep'in mızmızlığından ve yememesinden şikayet edince, dayanamayıp desteğe geldi bugün annem. Ama o da ne? Tam bir hanımefendi oldu Zeynep anneannesinin yanında. Üstelik az da olsa öğlen çorbasından içti birkaç kaşık, akşamüstü meyvesini yedi. Asıl sürprizi ise akşama saklamıştı. Akşam yemeği saatinde, her zamanki gibi kendi sandalyesiyle oturdu masada yanımıza. Ve annemin öğlen pişirdiği kabak dolmalarından birini midesine indiriverdi. Hem de ağzını şapırdata şapırdata. Annemin yorumu: "Ne yapsın çocuk yağsız tuzsuz yal gibi yemekleri. Lezzetli olunca bak nasıl da yiyor". Ne diyebilirim ki? Sonuçta günlerdir birkaç çay kaşığından daha çok yemek yemeyen Zeyno kabak dolmasına bayıldı. Acaba gerçekten annem haklı mı?

3 yorum:

pinarbk dedi ki...

Nurdan'cığım, Zeyno'nun nasıl enginar yediğini gördükten sonra, iştahsızlıktan korkmaman gerektiğini düşündüm. gayet iştahlı ve sağlıklı bir bebek. Aradabir yememesi olağan büyüme sürecine dahil şeyler bence.

Bütün çocuklar anneleri yalancı çıkarmakta ustadır zaten:)))

annecik dedi ki...

bütün çocukların nazı annelere geçiyor ne babaya ne ananelere kıyıpda uzemiyorlar
ALLAH sağlık versinde nazlarıda huysuzluklarıda çekiliyor

Sudamlam dedi ki...

sanırım hem tatsız hem de aynı şeyleri yemekten sıkılıyorlar..son günlerde biz değişiklikler yapmaya çalışıyoruz..karışık sebze yerine tek sebze yapmaya başladık..semizotu yemeği yaptık mesela sadece onun için çok severek yedi..biraz arge çalışması istiyor küçük hanımlar :))