27 Aralık 2007 Perşembe

Mutsuzum...

Dün gece tam 11:30'da yattı Zeyno. Hem de uyumadan önce canhıraş biçimde yaklaşık 2 saat ağladıktan sonra. Neden böyle ağladığını anlayamadık. Sanırım havaalanından eve dönerken uyuduğu derin uykudan uyanmak zorunda kaldığı için... Gece mutsuz uyuyan Zeyno bugün de mutsuz uyandı. Ama asıl nedeni bu sabah anladık. İzmir'deyken pek de dikkate almadığımız (hatta yeni öğrendiği bir numara sandığımız) öksürüklerin nedeni, burun akıntılarının habercisiymiş. Tıpkı 2 ay önce olduğu gibi yine burnu sümükle doluyor Zeyno'nun. Hatta bu kez akıyor bile... Zor aldığı nefes nedeniyle de çok mutsuz. Serum fizyolojik ve aspiratör ikilisi yine masanın üstündeki yerini aldı. Umarım en kısa zamanda atlatır. Eve dönerken alışveriş için uğradığımız market ve oradaki rengarenk raflar bile keyfini yerine getirmedi çünkü. Bütün gün küçük bir domuzcuk gibi bakındı durdu etrafa.

2 yorum:

Ceylin Naz dedi ki...

Aaaa!.. Hay allah! Çok geçmiş olsun Zeyno'ya...

Böyle güzel bir tatilin ardından olacak şey mi? Umarım çabucak atlatır minnoş.

Benzer bir durum Ceylin'in de başına gelmişti bir kaç ay önce. Burnu tıkalı olduğu için rahat emememiş, aç kalınca uyuyamamış, uyuyamayınca da huysuzlaşmıştı. Biz de annesütünü kaşıkla vermeyi denemiştik. Bir de pirinç ununa muhallebi vermiştik kaşıkla. Karnı doyunca rahatlamıştı biraz olsun. Aklında bulunsun.

Tekrar geçmiş olsun.

Sevgiler
Gülfer

Nurdan dedi ki...

Merhaba Gülfer,

Evet, tatil dönüşü kötü oldu bu hastalık. Ama Allah'tan durum şimdilik emmesine ve uyumasına engel olacak kadar kötü değil. Sık sık emzirerek ve serum fizyolojikle durumu idare etmeye çalışıyoruz. Öneriler için teşekkürler...

sevgiler,
nurdan