4 Mayıs 2009 Pazartesi

İzmir kaçamağı

Yine geç yazıyorum. Ne yapayım yetişemiyorum zamana!

"Geçen geçen" hafta sonu (22-25 Nisan) İzmir'deydik. Planlar son anda değişti ama biz gitmekten vazgeçmedik. "3 gün 3 gündür" deyip, İzmir'e attık kendimizi. Neler oldu?
* Uçak yolculukları sorunsuz geçti. Gidişte daha uçak havalanmadan uykuya dalan Zeyno, inişte ancak bizim "geldik" uyarımızla uyanabildi. Öğle uçaklarını seviyorum!
* Zeyno 4 gün boyunca "babaanne"yi düşürmedi dilinden. Sokaktan bağırdı, apartmanın içinde bağırdı, odadan odaya bağırdı. O bağırdıkça babaanne mest oldu.
* Her ne kadar dedesini her an gözünün önünde istese de, yine bir mesafe tuttu arada.
* Zaten bayıldığı halası ellerine ve ayaklarına oje sürünce, sevgisi katlanarak arttı. Sabah uyanınca ilk iş ojeli parmaklarına bakmak oldu. (Ojeleri hala yarım yamalak ellerinde. Dolayısıyla hala da hala dilinde)
* Giderken serin havayıda yanımızda götürdük herhalde? Bir hafta önce arkadaşlarımın denize girdiği İzmir biraz serinceydi. Ama günlük park rutini burda da yerine getirildi tabii.
* Akşam yatmadan önce bol bol şımardı. Yarı çıplak halde evin içinde koşturup durdu; danslar etti.
* Ve en önemlisi, bu kez Arınçlarla buluşup, kanlı canlı tanıştık. Kısa bir buluşmaydı ama hiç yabancılık çekmediğimizden hemen kaynaşıp, bol bol lafladık. Kızlar birbirlerine pek takılmadı ama onlar Kipa'daki Play N Barn'da oyunun tadını çıkarırken biz de rahat rahat sohbet ettik.

Kısa ama keyifli bir kaçamaktı... Detaylar fotolarda...

Parkta kumları mıncıklamanın keyfini sürerken

Parkta tanıştık bu abla kardeşle. Hemen kaynaşıverdiler...

Babaanneye götürmek için çiçek toplamadan parktan ayrılmak olmaz

Hala tarafından ojelenmiş, Zeyno tarafından hayranlıkla seyredilen dolmalar

Cafe'de Duru'nun gelmesini beklerken...

Duru'yla tanışma, kaynaşma...

5 yorum:

cAg dedi ki...

Yerim ben onu, tontiiiş, bu kızlar ne olacak Nurdancım, ikiside göbişli.Saçlar süper olmuş, uzat bak ne nasıl güzel olur 3 yaşında.Gezin gezin bekliyordum sizden hiiiç şaşırmadım, afiyet bal şeker olsun geziniz...
Öptüüüüm

Nurdan Gencturk dedi ki...

Merhaba Çağlayan,
valla Zeyno'da göbek aldı başını gidiyor; bakalım sonu ne olacak? Saçları çok güzel oldu ama asla uzun süreli toka taktırmadığı için biraz sıkıntı vermeye başladı. Yazın da toplatmazsa sıcaklarda hali harap olur. Ne yapalım, ailecek böyleyiz biz; biraz kurtlu :)) Gezmeden duramıyoruz. Siz Haziran'da gelecek misiniz İstanbul'a?

Adsız dedi ki...

Yerim o dolma ayaklardaki kırmızı ojeleri,Bir an Zeyno'nun çıplak ayakla dolaştığı ve durup durup parmaklarına baktığı gözümün önüne geldi:) Çok tatlı:)

Songül dedi ki...

Adsız yorum bana ait:)

Sudamlam dedi ki...

Ay allahım genç kız olmuş zeyno, ojeler falan :)) uzun saç daha çok yakışıyor bence zeynoya. doğum günü fotoğraflarından birinde arkadan toplamışın saçlarını çok tatlı olmuş :))