5 Mayıs 2009 Salı

Doğumgünü daveti

İlk mektubunu kuzeni Arda'dan almıştı Zeyno. İlk kartını, 1. doğumgünü için Ankara'dan, sanal arkadaşlarımız Çaylayan-Ayça'dan. Ve ilk davetiyesini aldı geçen hafta: Duru'nun 2 yaş doğumgünü partisi için.

Pazar günü saat daha 11:00 olmadan partinin yapıldığı Happy Family Club'daydık ailece. Anneme yürüyerek birkaç dakika mesafede böyle bir yer olduğunu daha önce hiç fark etmemiştim. Hemen sıkı sıkı yazdım beynime.


Duru beyaz elbisesi, kıvır kıvır saçları ve 2 yaşın getirdiği kararsızlığıyla haylaz bi prensesi andırıyordu. Pınar'ın heyecanı tüm hücrelerine işlemişti. Ertuğrul, "bu kız ne zaman bu kadar büyüdü?" der gibi bakıyordu sürekli Duru'ya. Ve diğer aile büyükleri hayran hayran.


Ceylin geldi, Ada geldi ve tanımadığımız diğer çocuklar. Bir anda neşeleniverdi ortalık. Zeyno önce ortalıkta bol miktarda bulunan balonlara vuruldu. Sonra top havuzunun keyfini çıkardı. İçinde ayağa kalkmayı beceremediğinden sinirlendi arada. Yemek zamanı gelince, bizi şaşırtacak kadar uyumlu ve dikkatli davranarak topluca yenen yemeğe eşlik etti. Kekini bir-iki lokmada mideye indirip, Ceylin'in tabağındaki keke gaz kesmeye başladı. Poğaçasını uzun uzun inceledi ama yemedi. Çevresindeki diğer çocuklar çatallarını kullanınca, O da çatalını bırakmadı elinden. Pasta kesilirken çalan yüksek müzikten korkup, ağladı ama Duru'nun mumu üflemesine bayılıp, hemen toparladı.


Keyifli bir gündü, güzel bi organizasyondu. Duru'ya bakıp bakıp, Zeyno'nun 2 yaşını doldurmasına az kaldığını hatırladık. Zeyno'nun hareketlerini izleyip, Osmanla birbirimize sık sık "Zeyno gerçekten büyümüş!" dedik.

6 yorum:

Songül dedi ki...

Küçük Zeyno büyümüşte davetlerin vazgeçilmezi olmuş:):)Son resim süper, bayıldım, bayıldım:) Çok güzel maşallah çok.
Sevgilerimle Songül

Pumpkin dedi ki...

bende son resime bayıldım..bence büyütüp çerçeveletin.. yüzünde çok mağrur bir ifade var.. ben göründüğümden daha büyüğüm der gibi..

Özlemhan dedi ki...

İYİKİ DOĞMUŞ ZEYNEP ÇOK TATLI MAŞALLAH ALLAH SAĞLIKLI UZUN ÖMÜR VERSİN

DURU'NUN SAYFASI dedi ki...

Masada oturkenken cok tatlilar :))Yerim ben seni gomlekler giyilmis askilar takilmis cok sık bu kız annesi cook...

selimulku@superonline.com dedi ki...

Çok tatlı kızınız, uzun ömür dilerim.

Selim ÜLKÜ

Nurdan Gencturk dedi ki...

Merhaba Songül,
çok teşekkürler... :))

Merhaba Pumpkin,
birkaç kopya bastırılmak üzere ayrıldı bile...

Merhaba Özlemhan,
doğumgünü Duru'nundu, biz davetliydik sadece :))

Merhaba Arınç,
masadaki hallerine biz de bayıldık. Senden şık iltifatı almak önemli, teşekkürler

Merhaba Selim,
teşekkürler...