12 Mart 2009 Perşembe

Mini masa sandalye

Zeyno için almak istediğim birkaç şey vardı aklımda. Mini bir masa sandalye takımı ilk sıradaydı listede. Düşündüm düşündüm, birkaç arkadaşıma danıştım ve sonunda almaya karar verdim.

Bu alışveriş için tercihimizi IKEA'dan yana kullandık. Aslında bu modeli almak vardı aklımızda. Ama depoda kalmadığını öğrenince 20 lira daha pahalı olan modeli aldık.

Bu alışveriş yetti mi? Yetmedi tabii. Bence çok isabetli birkaç şey daha attık sepete. Bir top resim kağıdı. Süper bi şey. İstediğin büyüklükte kesip, kullanabiliyorsun. Biz masanın üstüne yapıştırıyoruz fotolardaki gibi. Gerçi bu, masayı boyanmaktan kurtarmadı ama yine de işe yarıyor. Aklımda bir süre sonra duvarlara yapıştırmak var.
Minik yumuşak hayvanlar. Tanesi 1,5 lira bunların. Uyduruk öykülerde kullanmak için birebir bence.
Kartondan kukla tiyatrosu. Henüz bunu kullanmaya sıra gelmedi ama bence Zeyno keyif alacak bundan da. (Kullanınca yazacağım sonucu)

IKEA'nın çocuk bölümünde pek çok güzel şey var. Kendini kaptırmamalı ama. İşe yarayacak ve çocuğun keyif alabileceği şeyleri seçmeli. Bu arada bu bölümden kolay kolay çıkamayacağınızı bilerek ayarlayın zamanınızı. Tahta çivilere birkaç tık, sallanan sandalyede birkaç dakika, biraz yumuşak hayvanları mıncıklamaca, biraz tahta arabayı itmece derken zaman akıp, gidiyor...

4 yorum:

cAg dedi ki...

İkea evinizin herşeyi di mi, peki biz ne yapalım bi açılamadı gitti açıldığında da biz başka bi yerde olacağız:( Ayça'ya doğum hediyesi İkea'dan parmak kuklalar hediye gelmişti,hayvancıklı. Masada oturmaya bayılıyorlar, senin resim kağıdı tekniğine bayıldım peki kalem olarak ne kullanıyorsun, biz novacolor aldık ama çizmekte zorlanıyor...Öptüüüm

KEO dedi ki...

güle güle kullan Zeynoo!!bizde hala listede yazılı duruyor üstelik evimize 10 dk mesafede olduğu halde:))

Sudamlam dedi ki...

güle güle kullansın zeyno cicilerini :) damla eline kalem verince yemeğe çalışıyor, o yüzden biz ya uçları kesilmiş kalem veriyoruz yada hiç vermiyoruz. çok obur benimki yaa :)))

Nurdan Gencturk dedi ki...

Merhaba Çağlayan,
IKEA'ya ara ara uğruyoruz, güzel şeyler oluyor...Keşke Ankara'da da olsaydı. Sen online kataloğuna bak, beğen, ben yollarım burdan istediklerini...
Fotoğraftaki kalemler Crayola marka tıkanabilir keçeli kalem. Ama pek çıkarmıyorum ben bunları ortaya, her yer batıyor çünkü. Novacolor'un mum boyalarını kullanıyoruz biz de daha çok. Boylarını biraz kısaltırsan daha rahat kullanabilir. Bir de karaladıkça ustalaşıyorlar :))

Merhaba Özgür,
bence al, Zeyno çok sevdi... Almadan önce IKEA'da bi deneme de yapabilirsin...

Merhaba Yaprak,
teşekkürler... Sen de novacolor'un mum boyalarını deneyebilirsin...