7 Kasım 2008 Cuma

Son durum budur

Evet, geçiş yine biraz sancılı oldu. Ama sonunda oturdu gibi. Zeyno sabah 06:30 gibi uyanıyor (gece uyanmalarının sayısı 2'ye indi). Bizim yatağımıza alıp, yan yana uzanarak emziriyorum. Biraz emiyor ve yeniden kapıyor gözlerini. Ondan sonra keyfini çıkara çıkara, bir sağa bir sola döne döne, yaklaşık 08:30'a kadar uyuyor. Daha doğrusu yan yana uyuyoruz. 09:00 gibi kahvaltısını yapıyor. (Yine daha doğrusu) tostundan birkaç lokma alıyor sadece. Birkaç parça da kaşar. Gerisini yemeyi bırakalı çok oldu. Saat 13:00 öğle yemeği ve 13:30 emerek öğle uykusuna dalma. Günün bu tek gündüz uykusunun süresi de yaklaşık 2-2,5 saat. Sonrasında da baba gelene kadar oyun, saat 19:00 gibi akşam yemeği ve saat 21:30 civarı akşam uykusu var. Ne kadar sürer, ne zaman değişir bilmiyorum. Ama şimdilik son durum budur...
Not: Bunu yazmayı atlamamak lazım. Puset yerine yeniden emerek uyumaya başladığından bu yana parmağını emmiyor Zeyno. Uykusu geldiğinde de; annem ayağında sallarkende... Tamamen unuttu mu acaba?

4 yorum:

cagcag dedi ki...

Kahvaltı yapmaktan mı sıkıldılar, Ayça'da yapmıyor,neredeyse akşama kadar ıvır zıvır yiyor.Parmak emmemesi güzel bir şey,dişlerine ve damağına zarar vermez, unutsun unutsun:)
Öptüm

KEO dedi ki...

Nurdan, yatma saatleri, gece uyanma sayıları aynı:)sabah da ayynen o saatte uyanıyor, kendi yatağından bizimkine alıyorum biz de zaten 1 sa sonra kalkıp işe gidiyoruz ama şu keyif olayı var ya o da aynı:))bir yandan da babayı kontrol ediyor, tekmeliyor, benimle işi bitince o tarafa dönüp uykuya dalıyor babasının yüzünü elleyerek:))babacı kızım!

AsYa dedi ki...

biz hiç efeyle yatmadık..bazen özenmiyorum değil sarmaş dolaş yatanlara ama öyle alıştı..yalnız yatıyor Efe uyanınca da sesleniyor bizi çağırıyor.
Uyku düzeninizin olmasna sevindim..Bende tek ve uzun bir gündüz uykusu yaptırma çalşmalarındayım bu aralar.

Nurdan Gencturk dedi ki...

Merhaba Çağlayan,
bu konudaki tavrımı biliyorsun; ısrar yok... Sonuç daha kötü oluyor o zaman...

Merhaba Özgür,
kızların hangisi babacı değil ki? Keyif durumu bizde de aynı. Bu detayı yazmayı atlamışım sadece ben :))

Merhaba Asya,
bizde de kendiliğinden oluştu bu durum. Zaten her şey öyle oluyor. Zeyno istediği zaman başlıyor, istediği zaman sonlandırıyor. Zeyno tek uykuya geçene kadar biraz bocaladı. Eski uyku saatlerinde uykusu geldi, uyuyamadı vs. Ama sonunda alıştı...

sevgiler...