23 Ekim 2009 Cuma

Alaçatı kaçamağı

İşte buraya gittik. Tam 25 ay, 1 hafta sonra... Osman'la birbirimize "evet" deyişimizin 10. yılı geride bırakmasını bahane edip, başbaşa kaçtık.

Daha önce 1 gece için planladığımız kaçamak hüsranla sonuçlanınca, hiç çaktırmadık bu kez Zeyno'ya. Perşembe günü bavulları toplayıp, anneme geçtik. Cuma sabahı kahvaltı yapınca bir şeyler çaktı aslında ama pek de belli etmedi. Biz de bi cesaret, attık kendimizi 13:15 uçağına. Pusetsiz, sırt çantasız...

İlk iş gevrekçiden kumru aldık birer tane; kendimize "İzmir'e hoşgeldiniz" hediyesi. Aldık arabayı, vurduk otobana. Özlemişim araba kullanmayı, ben geçtim direksiyona. İncirliev'in 4 no'lu odasına yerleştik; hem de "sürpriz"lerle. Taşla tahtanın birbirine karışan kokusu hayalimizi depreştirdi birden.

Çok güzel yemekler yedik, uzun uzun kahvaltılar ettik. Alaçatı pazarını gezdik, hepsi birbirinden güzel cafe'lerde içtik kahvemizi. Sokak aralarına daldık. Alaçatı yetmedi, Ildırı'ya, Çeşme'ye uzandık. Ve tüm bunların hepsini bu kez telaşsız ve çantasız yaptık.

Biz bunları yaparken Zeyno da tam tatil moduna geçmiş. Geç yatıp geç kalkmış mesela. Çikolata yemiş bol bol, poğaça, kek, börek. Yeni kitabını okutmuş bol bol, arkadaşını davet etmiş eve. Kumlu parka gitmiş. Ve bizi neredeyse hiç aramamış. En azından mızırdanmamış, ağlamamış, özlemini belli etmemiş.

2 gün sonra buluştuk. Anneannenin uydurduğu hikayeyle, vapurlar çalışınca. Hani vapurlar çalışmadığı için Ada'dan karşıya geçemedik ya biz! Uzun uzun öpüştük, koklaştık. Ve kaldığımız yerden devam etmeye başladık...

Hepimize iyi geldi bu kaçamak. Ne yapmalı, ne etmeli? Yeni bahaneler bulup en kısa zamanda benzerlerini tekrarlamalı...

7 yorum:

Arınç Çakaroğlu Adıvar dedi ki...

Super super ... ikinize de cok iyi gelmis bence. Fotograflar herseyi anlatiyor :)) Sık sık yapin derim...

DERYA dedi ki...

cok güzel ya bizde kaçabilsek tam süper olucak:)) oteli gezdim harika anılar bırakır yürekte o cinsten şanslısınız.

ikiz Bebek dedi ki...

oooo süper olmuş Cidden.
en güzeli.
bende benim ikizler biraz daha büyüsün,planlayacapğım böyle bir kaçamak :)
sevgiler.

pinarbk dedi ki...

Osman Bey konuşturmuş ustalığını yine. Resimler harika. sen de pek bir fıstık çıkmışsın;-)) Özgürlük ne güzel şey değil mi?:))

Sudamlam dedi ki...

çok güzel fotoğraflar... ve ben bile okurken içim bir tuhaf oldu.. öyle çantasız pusetsiz eski günlerdeki gibi.. keyif bu...

Doğa dedi ki...

Kesinlilke yapılmalı.. belkı bu kadar uzaga degıl ama.. en azından basbasa sınemaya..tıyatroya..konsere gıdılmelı.. tazelenmelı :)

Nurdan Gencturk dedi ki...

Arkadaşlarrrrr...
ben Pınar'ın gazıyla yaptım bu kaçamağı, süper geldi... Siz de ilk fırsatta yapın derim. Yoksa "neden daha önce yapmadım!" diye hayıflanıyor insan :)