26 Temmuz 2015 Pazar

2015 hızla akarken..

"2015 yazı geç kalmasa bari..." diye bitirmişim son yazıyı. Keşke tam yazarken eşref saatine denk gelseydi! Ama belli ki olmamış; 2015 yazı Temmuz'un son günlerine denk geldi. Birkaç gündür hava çok bunaltıcı ama bu sıcakları o kadar çok bekledik ki, hiç şikayetçi değilim...

Yazmadığım süre boyunca -ki neredeyse 1 sene olmuş!- Zeyno hızla büyüdü tabii... Her şeyden önce 2. sınıfı bitirdi. Artık daha kalın kitapları okuyabildiği ve 1. sınıf boyunca çok merak ettiği çarpma-bölme işlemlerini yapabildiği için çok mutlu. 

İkinci sınıfın ilk günü

Söz konusu olan gezme oldu mu, hiçbir zaman zorluk çıkarmadı bize Zeyno. Şu sıralar arabada "daha ne kadar yolumuz var?" diye sık sık sormanın dışında da durum hala aynı. Bu nedenle işle ilgili olanlar hariç, tüm gezmeleri ailece yapıyoruz. 

2014 23 Nisan'ında Anıtkabir'deydik. Bu sene aynı tarihte ise Selanik'te Atatürk'ün evinde. Uzun zamandır görmek istiyordu, çok mutlu oldu. 


Yaz tatilinin ilk etabı için aklımızda yine Foça vardı ama evdeki hesap çarşıya uymayınca planlar değişti. Biz de uzun zamandır aklımızda olan ve merak ettiğimiz Gökçeada'ya çevirdik rotayı. Yüzme ve dalma işlerini orda iyice ilerletti Zeyno. 

2. tatil etabına kadar evdeyiz. Okullar kapalıyken evde vakit geçirmek zor. Ama büyük şehrin birçok imkanından bizi nahrum bırakan bu küçük yer, arada çok hoş sürprizler sunuyor bize. Mesela bugünkü bahçe satışı gibi. Yazma işine bu kadar ara verince olanları toparlamak zor. Geri kalanı fotolarla idare edeceğiz artık...


"Ben yan flüt çalmak istiyorum!", Ekim 2014


Kar yağdımı hemen bahçeye çıkılır..., Ocak 2015


Baba-kız gezmeleri... , Şubat 2015


"Bu sene pasaportumuza damga vurulacak bi yere gidecek miyiz?", Nisan 2015, Selanik


Heybeliada'nın yeri her zaman bi başka, Mayıs 2015


Geridönüşüm defilesi, Mayıs 2015 - torbadan elbise diken anneanneye özel teşekkürlerimizle-


Yaşasın tatil!, Temmuz 2015, Gökçeada


3 yorum:

tugba dedi ki...

Merhaba ilk yıllardan beri takip ederim sizi
artık aklıma geldikçe bakıyorum
bugün yeni yazı görünce sevindim
Zeynep'in bebekligini biliyorum
benim kızım da 2008 doğumlu Zeynep'in 7 ay küçük
sevgiler
tugba

Nurdan Gencturk dedi ki...

Merhaba Tuğba Hanım,

ne güzel bi mesaj bu böyle, teşekkürler :) Siz de biliyorsunuzdur, aslında becerebilsem yazacak o kadar çok şey var ki! Ama zamansızlıktan ancak bu kadar yazabiliyorum artık. İnşallah daha sık yazabilirim de, daha sık buluşuruz sizinle :)

تنظيف منازل dedi ki...


شركة تنظيف منازل بالجبيل
شركة تنظيف سجاد بالجبيل
شركة تسليك مجارى بالاحساء
شركة مكافحة حشرات بالقطيف
شركة مكافحة حشرات بالجبيل
شركة تنظيف منازل بالدمام
شركة تسليك مجارى بالدمام
شركة تسليك مجارى بالقطيف
شركة تسليك مجارى بالخبر
شركة تنظيف سجاد بالدمام