25 Mart 2010 Perşembe

Greetings from...


Kanada, Tayvan, Atlanta, İspanya, Almanya, Finlandiya... Dünyanın dört bir yanından kartpostal alıyoruz. Üstelik bunların bir kısmı direkt Zeynep'e yazılmış durumda.

Peki nasıl oldu da, yıllardır fatura ve tanıtım broşürlerinden başka hiçbir şey gelmeyen posta kutumuz bu kadar hareketlendi? Postcrossing sayesinde.
Postcrossing, insanların dünyanın her yerinden birbirine kartpostal gönderdiği bir sistem. Bu sisteme dahil olmak için, önce web sitesi üzerinden kayıt olmak gerekiyor. Sonrası basit; siz ne kadar çok kartpostal gönderirseniz, size de o kadar çok kartpostal geliyor. (Ayrıntılar için burayı tıklayabilirsiniz)

Üye olduğum (ama maalesef aktif olarak takip edemediğim) Nurturia'dan duymuştum bu sistemi. Vakit kaybetmeden üye olduk Osman'la; ama Zeynep'in adına. Niyetimiz, Zeynep'in adına gelen kartpostalları biriktirip, ilerde ona göstermek. Basit de olsa İngilizce öğrendiği dönemde de, bu işi ona devretmek.

Niyetimizin olup olmayacağını zaman gösterecek. Ama posta kutusunda dünyanın değişik yerlerinden gelmiş kartpostallar bulmak çok keyifli. Şiddetle tavsiye edilir!
4 yorum:

Lila'nın annesi dedi ki...

Arkadaşımmmmmm;
Biliyorsun Zeynep ve Lila'nın doğumu çok yakındı...Dün tekrar hamile olduğumu öğrendim,5 haftalık şuan...Ailemle,arkadaşlarımla paylaşmadım henüz ama ne bileyim sana yazmak istedim:)

Nurdan Gencturk dedi ki...

Merhaba,
hayırlı olsun... Sanırım istediğin bi hamilelik... ve büyük bi cesaret :)) Bu kadar özel bir haberi hayatındaki pek çok özel kişiden daha önce duymak da çok "özel"! Gelişmeleri yaz olur mu?
sevgiler...

Arınç Çakaroğlu Adıvar dedi ki...

Nurdancim Nerelerdesiniz yahu :)
Bu kadar acmayin arayi ozledik. Napiyor Zeynocuk ? Yaz rehaveti hepimize erken çöktü bu sene galiba :))

İzmir Boya dedi ki...

Güzel Blog Teşekkürler.Boya Badana Ustası