2 Mayıs 2013 Perşembe

Nisan 2013'ün hafta sonları

Madem gecikmeli de olsa 23 Nisan gösterisini yazdım; geçen ay her hafta sonu "artık yazayım" dediğim yazıyı da özetle aktarayım:

Elçin Hoca & Handan Hoca ve Beylerbeyi Spor Kulübü küçükler voleybol takımı

Geçen Eylül'den beri hafta sonu rutinimiz hemen hemen aynı bizim. Sabah kahvaltı yap, 12:00-13:00 arası Zeyno'yu voleybola götür, sonra eve dönüp keyif yap. Ama Nisan ayının hafta sonları hareketli ve ilklerle dolu geçti Zeyno için.

Belgrad Ormanı'nda yapılan Geyik Koşusu'na katıldı mesela. Osman 14 km koştu; Zeyno da 200 mt. Yarış sonunda, kalabalık içinde onu bulduğunda, düştüğü için ağlıyordu. Ama boynuna Bambi madalyasını takınca ve çocuklara ikram edilen geyik şeklindeki kurabiyeyi ve sıcak çikolatayı görünce keyfi yerine geldi.
 
 
Koşu öncesi hatırası
 
Ve start!
 
Babanın dönüşünü beklerken... Geyik boynuzu şeklinde taç ve starta varanları çan çalarak karşılama
 
Voleybol dönüşü bahçede ekim-dikim işleri yaptı babasıyla.

Nisan 2013, Beylerbeyi

Süreya'da çocuklar için hazırlanan Fındıkıran'ı izledi hayranlıkla. Hem de en ön sıradan. Böylece ilk bale gösterisini de izlemiş oldu.

Fındıkkıran Balesi, Süreyya Operası - Kadıköy

Boğaz'ın rüzgarından yararlanıp, uçurtma uçurdu.

Üsküdar'daki Uçurtma Müzesi gezisinden alınan uçurtma, Beylerbeyi

İş Sanat'taki Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'i izledi. Hem oyuna, hem de sahnenin köşesine yerleşmiş mini orkestraya hayran kaldı. (Bu gösteriden foto yok maalesef elimizde. Ama Pamela Spence'ın üvey anneyi oynadığı gösteri müzikal tadında hazırlanmıştı ve ben bile zevkle izledim)

İstanbul'da yaşamak zor, ama bir o kadar da şans vesselam... Yaşamasını bilene!


2013'ün 23 Nisan'ı

24 Nisan 2013 - Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü Uygulama Anaokulu

Anaokulundaki son 23 Nisan kutlamasını yaptı bu sene Zeyno. Kısa ama güzel bir gösteriydi. Yine alkışlarken gözlerim doldu; yine anaokulundaki ilk gösterisini hatırladım ve yine bir kez daha "Allah'ım ne kadar hızlı büyüyor!" dedim...